Záměr třináctipatrového kongresového hotelu developerské společnosti Passerinvest Group ve Vyskočilově ulici na Brumlovce je v současnosti posuzován podle zákona o vlivu na životní prostředí ve fázi dokumentace. Ani v upravené podobě, se záměr stavby hotelu nesetkal s velkým pochopením svého okolí a dalších účastníků řízení. Nepřekvapilo mne, že server idnes.cz zveřejnil hned dva public relations články, resp. článek a rozhovor s panem Radimem Passerem.

Na první pohled se může zdát, že forma těchto PR aktivit je sofistikovanější než dříve. Radim Passer už neposílá otevřené dopisy a neoslovuje místní obyvatele podle hesla „rozděl a panuj“, viz. pokus o rozdělení místních občanů vytvořením tzv. „klubu slev“, kam se mohou přihlásit místní obyvatelé, ovšem jen z oblasti mezi ulicemi Michelská, Baarova a 5. května, tj. území, kam má být ještě rozšiřován areál BB Centra (viz. bbcentrumklub.cz/spolecenska-odpovednost).

Nyní v rozhovoru „Do vnitřní Prahy se vejde ještě celé Brno, říká developer Passer“, zveřejněném dne 21.2.2016 (viz ekonomika.idnes.cz/…), pan Passer přímočaře říká, že město je třeba zahušťovat. Nízká hustota obyvatel prý způsobuje „nesmyslně drahou veřejnou dopravu a zcela neefektivní síť škol“, že je nyní zhruba ve dvou třetinách budování BB Centra a že kongresový hotel nestaví jako komerční aktivitu, ale jako službu. Radim Passer v rozhovoru vrší své jednostranné tvrzení na druhé a ve druhé části rozhovoru (nepřekvapivě) opět útočí na politickou reprezentaci Prahy i Prahy 4.

Přečtěte si sami, jak se může BB Centrum podle developera ještě rozšiřovat.
Ing. Markéta Kuncová, předsedkyně OPSJM